Про проект

 

Jazz Kolo - це проект, створений для підтримки українського джазу, спрямований на об’єднання музикантів та розвиток української імпровізаційної музики.

До проекту запрошуються кращі сили музичної еліти країни, утворюється новий, несподіваний, цікавий музичний продукт, який фіксується на аудіо та відео та складає архів вітчизняної джазової музики.

Проект був заснований у 2007р. Ігор Закус – ініціатор, організатор та активний учасник концертної серії  Jazz Kolo, котра з успіхом проходить в Києві та за його межами. Усі концерти фіксуються на аудіо та відео.Закус є продюсером 25-ти релізів, як CD, так і перших в Україні DVD із записами кращих українських джазових музикантів.

Jazz Kolo, об’єднавши коло себе кращих українських музикантів , провело перший сезон(2007-2010рр) в “Українському домі”. 20-ть чудових концертів , дало гарну колекцію(15 DVD та 16 CD дисків) авторської джазової музики , видало  своєрідну антологію (5 CD збірників) українських інструменталістів та зібрало навколо себе велику аудиторію прихильників та любителів інтелектуальної музики.І цим заробило собі добре ім’я.

Цього разу проект існує за підтримки журналу “Український тиждень” у клубному форматі.І креативний простір “Часопис”-найкраще місце для Jazz Kolo.Тут невеликий та комфортний зал,гарний звук,смачна кава і все,що потрібно для спілкування думаючих людей.В таких місцях живе джаз,йому тут найкраще.

 2013-2014роки- Jazz Kolo презентує у “Часописі”щомісячні тематичні концертні програми джазової музики,представляючи різні джазові стилі та напрямки,від блюзу,свінгу та фанку до реггі та етно.Кожна програма присвячена окремому стилю,чи напрямку а музиканти,запрошені Ігорем Закусом в програму вважаються кращими в даному жанрі чи стилі  мзики. Створено 10 концертних програм у різних жанрах,імпровізаційної музики та створено 20 музичних теле-програм (Blues Kolo,Swing Kolo,Ballad Kolo…та інші)

З вересня 2014 року проект Jazz Kolo отримує новий статус,концепцію та місце прописки. Завдяки  Роману Недзельському (ген.дир.палацу “Україна”) проект проводить концерти в малому залі Палацу “Україна”-прекрасна концертна площадка з чудовими технічними можливостями. Цього разу це концертні програми,що кардинально відрізняються щодо  музичної ідеї , складу музикантів та направленості. Усі вони записуються на аудіо та відео носії та проходять насправді з успіхом.

Jazz-Кolo — це ще одна спроба організувати та стимулювати український джаз. “Коло” включає в себе кращих джазменів України. На сьогодні проведені та записані концерти транслюються на радіо та по телебаченню , чим популяризує український джаз. А це-необхідна умова для життя джазу в Україні та присутноста нашої країни в культурному Європейському просторі.

З  вересня 2017 по червень 2018 проектом Jazz Kolo проведено 5 міжнародних музичних проектів , в яких музиканти з Польщі, Австрії, Німеччини, Куби та Угорщини грали свою авторську імпровізаційну музику разом з українськими музикантами.

Протягом останніх двох сезонів (2016-2018 роки) в рамках проекту Jazz Kolo проведено 11 джазових всеукраїнських конкурсів молодих виконавців , що піднімає на поверхню , стимулює та розвиває нашу талановиту молодь.

Також є ідея , як підсумок 5ти міжнародних музичних проектів протягом кожного року створити справжній Український елітарний джазовий фестиваль Jazz Kolo зі своїм особливим лицем, концепцією та ідеєю за участі кращих українських та Європейських музикантів , спільного музикування , формування обличчя українського джазу та представлення в міжнародному музичному просторі.

Ще одною з ідей є проведення в рамках проекту  Jazz Kolo міжнародних музичних воркшопів або майстеркласів із запрошенням до викладання відомих українських та європейських музикантів.