Spivanky

Етно-джазовий проект «Співанки» — це студійний запис стародавніх українських народних пісень, аранжованих Ігорем Закусом та оркестрований Ігорем Юзюком.

До проекту залучені відомі європейські та українські джазові музиканти Szymon Mika(Польща), Andy Ninvalle(Нідерланди), Родіон Іванов, Артур Фролов, Олександр Павлов(Україна), українська етно-співачка Іванка Червінська та Симфонічний оркестр “GosOrchestra”, диригент - Олександр Госачинський.

Реалізація проекту «Співанки» за допомогою сучасних звуків, стилів та музичних прийомів по новому розкриває красу та особливість української народної пісні, робить її більш цікавою та актуальною для молодого покоління, надає нового життя та дозволяє достойно представити за межами України.

Особлива, надзвичайно красива мелодика, гуцульський лад українських народних пісень оформлені в сучасних ритмах та гармоніях, забарвлені багатою звуковою палітрою симфонічного

оркестру, виконані зірковими українськими та європейськими виконавцями якнайкраще

розкриють неповторну красу і колорит української народної пісні та нашої культури. Міжнародний проект «Співанки» є похідним та результатом діяльності Проекту «Jazz Kolo” Проект Jazz Kolo (jazz-kolo.com) — це серія джазових концертів, започаткована у 2007 Ігорем Закусом - ініціатором, організатором та активним учасником концертної серії, заслуженим

артистом України, бас-гітаристом, продюсером, для підтримки української імпровізаційної

музики, яка об‘єднує навколо себе кращих українських та закордонних музикантів. Міжнародний проект Jazz Kolo — це можливість організувати, стимулювати та популяризувати український джаз.

Міжнародний проект «Співанки» виконуватиме ці завдання і буде реалізовуватись на базі можливостей, доробків, ресурсів та досвіду Мистецького проекту Jazz Kolo.

Музиканти

Ігор ЗАКУС
Ігор ЗАКУС

бас аранжування

Закінчив Львівське музичне училище та консерваторію по класу гобоя. Паралельно займався бас-гітарою, і саме з нею йому судилось зріднитись. В його музиці є все – техніка, вражаюча мелодика, композиційність та справжня українська співучість . Ігор–ініціатор та організатор концертної серії Jazz Kolo ,котра з успіхом проходить в Україні з 2007 р. Усі концерти фіксуються

на аудіо та відео. В рамках проекту Jazz Kolo проведено біля 100 музичних програм, 15 з яких - міжнародні та два міжнародні джазових фестивалі.

Ігор Закус доцент естрадної кафедри Київської Муніципальної Академії музики ім.Глієра, Заслужений Артист України. Сольна дискографія налічує 6 авторських сольних альбомів.

Ігор ЮЗЮК
Ігор ЮЗЮК

оркестрування

Аранжувальник та композитор родом з Коломийщини, він закінчив Івано-Франківське музичне училище, Прикарпатський університет імені Стефаника. Вихований на карпатських музичних традиціях та кращих зразках світової музики, у своїй творчості Ігор вдало поєднує рідний фольклор і джаз, рок, фанк, синтезуючи стилі та сплітаючи гармонії.

Ігор Юзюк є керівником та натхненником синтуз-фольк оркестру “Брацарі”, - колективу друзів-однодумців, мета якого–популяризувати народну музику, представляти її в сучасній обробці, подавати по-новому.

Іванка ЧЕРВІНСЬКА
Іванка ЧЕРВІНСЬКА

вокал

Українська етно-співачка. Представляє нове оригінальне поєднання української народної музики із сучасними стилями: джаз, блюз, босанова, world music, латино-американськими та східними мотивами.

Іванка займається сильною кар'єрою, співпрацює з відомими українськими музикантами та бере участь в різних музичних проектах, таких як: «Jazz Kolo» Ігора Закуса,,проект авторської, латино-американської та європейської музики Gypsy Lyre, відомим контрабасистом Марком Токарем, відомим кримськотатарським джазовим піаністом Усеїном Бекіровим та іншими.

Родіон ІВАНОВ
Родіон ІВАНОВ

піано

Випускник Донецької Консерваторії за класом джазового фортепіано, український піаніст, клавішник, композитор та продюсер. Сфера його музичних інтересів – це джаз, поп і музика ф’южн.

Родіон автор альбому акустичного фортепіанного тріо “More than words”. Та сольного альбому “Electric Variete”, що представляє різні, цікаві для Родіона, музичні стилі, починаючи від фанку та лаунж м’юзік, і до фьюжн та нью джазу.

GOSORCHESTRA
GOSORCHESTRA

симфонічний оркестр

Унікальний творчий союз, створений в 2016-му році диригентом Олександром Госачинським і аранжувальником Олексієм Талановим, як висококласне симфонічне супроводження сучасної поп-рок музики.

Місія колективу — якісний розвиток жанру в екзистенцийному авторському союзі «глядач-музика».

Філігранна майстерність, музична чуйність і всепоглинаюча пристрасть до класики, — це головний інструмент GosOrchestra в досягненні поставлених завдань та цілей.

Олександр ГОСАЧИНСЬКИЙ
Олександр ГОСАЧИНСЬКИЙ

диригент

Навчався у Київській середній спеціальній музичній школі інтернаті ім. М.В. Лисенка. та Київській Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського по класу віолончелі та на кафедрі оперно-симфонічного диригування. З 2016р диригент і художній керівник камерного і симфонічного оркестру Киіївського інституту музики ім. Р.М. Глієра та GosOrchestra.

Шимон МІКА
Шимон МІКА

гітара (SPIVANKY STUDIO)

Один з найталановитіших польських гітаристів молодого покоління, призер міжнародного конкурсу джазової гітари ім. Ярека Шмєтани, Гран-прі Jazz Nad Odrà та багато інших. Закінчив Магістерську програму в Музичній Академії в Катовіцах, продовжив навчання в Базелі в Jazz Campus.

Шимон також є композитором, дотепер було випущено чотири компакт-диски з його авторською музикою, в тому числі його останні сольні альбоми: "Unseen" і "Togetherness".

Олександр ПАВЛОВ
Олександр ПАВЛОВ

гітара (SPIVANKY LIVE)

Відомий джазовий гітарист. Навчався грі на класичній гітарі та віолончелі. Згодом – у КМАМ ім. Глієра на джазовій гітарі, де потім і викладав. Світові джазові критики звернули увагу на роботу Олександра, як автора музики у проекті Deep Tone, альбоми якого були видані у Європі та Японії і отримали найтепліші оцінки та відгуки.

Енді НІНВАЛ
Енді НІНВАЛ

реп, скретч

Відомий репер та співак фанк-метл групи «BaggaBownz», виріс у Сенгаалі-Гайані і зараз живе в Нідерландах. Кажуть, що він є «найбільшим вибуховиком» Голандії.

Енді хореограф, танцюрист, музикант і концептуальний мислитель, родом з хіп-хопу, креативний

соціальний підприємець, який виховує та заохочує світ бути ближчим завдяки музиці та танцям.

Артур ФРОЛОВ
Артур ФРОЛОВ

барабани

Відомий український барабанщик, випускник Донецької консерваторії. Активно працює на українській джазовій та поп сцені.

Визитівкою Артура є добрий грув, хороша техніка, вишуканий, сучасний саунд, індивідуальність та відповідальність в музиці.

Партнер Проекту Співанки

Київське місцеве творче відділення Національної спілки театральних діячів України є місцевим творчим відділенням Національної спілки театральних діячів України, яка об’єднує працівників театру, трудових колективів підприємств, установ і організацій, які активною участю та виробничою діяльністю сприяють розвиткові театрального мистецтва, сприяє всебічному розвитку театрального мистецтва, підвищення його культурного та соціального статусу, розвиток мистецтва театру як засобу виразу духовної дії нації, зростання взаєморозуміння між народами, захист творчих, професійних та соціальних інтересів членів Спілки.

Проект Співанки реалізовано за підтримки УКФ

Український культурний фонд(УКФ) — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно з чинним законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.

Відео

Фото